Stādi
 Projekti
 Gatavie darbi
 Dārza ierīkošana
 Ceļu, laukumu un kāpņu ierīkošana
 Gaismas ķermeņu uzstādīšana
 Laistīšana sistēmu uzstādīšana
 Dārza kopšana

AINAVU DIZAINS


        Ainavu dizains - tas ir noteikts mākslas veids, ar kuru palidzību var atvert bezgalīgs iespējas apkartējas vides labiekātošanā. Jebkuru miniaturu vai plašu zemes gabalu;pareizas vai nepareizas formas var izmainīt līdz nepazīšanai.    

                                                 
       Ainavas dizains iekļauj:

 • augu iepazīšana un izvēle (pielāgoti vai nepielāgoti videi);
 • augsnes īpašības noteikšana;
 • dārza projektēšana...
       Teritorijas labiekārtošanai izmanto daudz faktūru elementu:
 • akmeni,
 • dārzu arhitektūra;
 • skulptūra;
 • augi dažādi pēc formas, krasas,faktūras...
     Neapstrīdami, teritorijas apzaļumošana bagātina ārējo mājas izskatu.Tas sagādā baudu mums pašiem, bet līdz ar to uzlabojas ielas un veselas kavartāla kopskāts.Piekrītisiet, cik ļoti ir patīkami radīt savu dārzu un vērot viņu attīstību un izskata mainību dažādos gada laikos.

    Lai radītu brīnišķīgu dārzu ir vajadzīga profesionālapieeja.Kas irnepieciešams plānojumam:

 • Teritorijas robežu plāns.
 • Topogrāfiskais plāns.
 • Celtņu projekts (fasādes, stāvu plāni).
 • Ģeotdinamisko un ģeopatogēno zonu plāns, dzīslu tīkls (ja tāds ir). 

   Šie dokumenti ne vienmēr ir nepieciešami, dažreiz Jūsu rīcībā to nav. Mēs paši varam izmērīt un sastādīt topogrāfiju, ja reljefs ir komplicēts. Atcerieties, projektēšanā svarīgs var kļūt jebkurš, šķiet, pat ļoti nenozīmīgs dokuments, fotogrāfija vai skices.

    Pēc tam, kad Jūs pieņēmāt lēmumu par projekta nepieciešamību, sazinieties ar mūsu arhitektu, lai sarunātu tikšanos. Pirmās tikšanās laikā Jūs iepazīsieties ar Jūsu ainavu arhitektu un projekta vadītāju, uzzināsiet par projektēšanas procesa gaitu, varēsiet apskatīt fotoalbumu ar mūsu darbiem, skiču albumu, kopā ar arhitektu aizpildīsiet klienta anketu, apspriedīsiet iespējamas projekta izmaksas, atlaides un projektēšanas termiņus.

   Otrā tikšanās būs objektā – topošajā dārzā.  Ja ir nepieciešams, mēs izmērīsim un nofotografēsim teritoriju. Pēc teritorijas iepazīšanas tiks noteikta precīza projekta cena.

     Izmantojot savu talantu, darba pieredzi, kā arī saņemto informāciju par teritoriju apskates un pārrunu laikā, ainavu arhitekts Jums piedāvās dažus skiču variantus Jūsu teritorijas labiekārtošanai ar bagātu papildinājumu, kas sastāv no zīmējumiem, attēliem, fotogrāfijām, ar materiālu demonstrāciju utt. Šī tikšanās būs prezentācijas veidā ar variantu un iespēju apspriešanu. Šajā posmā Jums būs aktīvi jāpiedalās apspriešanā, jāvelta laiks lēmumu apdomāšanai un pieņemšanai, projektētās situācijas iztēlošanās. Ja ne viss ir skaidrs uzreiz, un ir grūti izprast situāciju, tas jāapspriež ar arhitektu. Skices ir darba materiāla pamats, tāpēc tās izmantojot, var pielikt klāt kaut ko jaunu, izņemt nevajadzīgas detaļas – tas viss ir projektēšanas process – un mēs zīmēsim variantus un skices līdz brīdim, kamēr Jūsu akcentētā beigu ideja nekļūs skaidra. Šī ideja kļūs par projektu.

   

     Projekta īstenošana  

     Kvalitatīva kompleksā teritorijas apzaļumošana vienas sezonas laikā ir iespējama tikai tad, ja pavasara sākumā jau ir izstrādāts projekts, saskaņoti darbu posmi, iegādāts stādījumu materiāls. Bez nopietnas sagatavošanās projekta īstenošana var ieilgt uz 2-3 gadiem.

     Stādīšanas darbi var sākties tikai pēc galveno celtniecības darbu pabeigšanas un celiņu ierīkošanas, kā arī pēc teritorijas sagatavošanas (celtniecības atkritumu savākšana, uzaršana, nezāļu apstrādāšana ar herbicīdiem, roku ravēšana). Parasti stādījumiem ir nepieciešams papildus augu grunts, kā arī teritorijas plānošana un sadalīšana ar grunta pārvietošanu un sadalīšanu. Bez šī darba (izņemot ļoti retus gadījumus) nekas neaugs. Augu stādīšana un kopšana (stādījumu vietu sagatavošana, augu maisījumu sastādīšana, mēslošana, stādīšana, laistīšana, papildmēslošana, sanitārā un formējošā apgriešana) maksā 30-50% no materiāla cenas.

      Mūsu pakalpojumi: