Kā vajag dāvināt ziedus


Mūsu dzīvē neviens svinīgs pasākums neiztiek bez ziediem. Pie tā ļoti svarīgi ieturēt puķu etiķeti. Ziedus dāvanai vajag izvēlēties ļoti rūpīgi, vienmēr ņemot vērā, kam un ar kādu iemeslu jūs tos dāvināt. Tas ka vienam var būt labs, pilnīgi nav piemērots citam.Pirmais, kas ir jāatceras, izvēloties ziedus dāvanā,- tos vajag pasniegt grieztus. Ziedi podiņos var dāvināt tikai pašu tuvākiem radiem vai padzīvojušiem cilvēkiem, kuri rūpīgi attiecas pret istabu augiem. Var arī dāvināt vienkāršas mežu, tīrumu vai pļavas buķetes, tikai tie derēs vairāk parastām dienām, bet tie nederēs jubileju vai svētku svinīgu pasākumu dienās.

Maigas miniatūras vijolīšu buķetes, maijpuķīšu vai sniegpulkstenīšu labi piestāv sievietei; vīrietim gan rekomendē dāvināt gladiolas, hrizantēmas vai peonijas. Maigi rozā un gaišzilus ziedus pasniedz jaunām jaunavām, bet spilgti sarkanas dzeltenus vai zilus, - padzīvojušajiem cilvēkiem.

Piemēram, etiķete neļauj nosūtīt jaunai jaunavai vai apprecētai sievietei sarkanas rozes - kaisles simbols, bet padzīvojušajai radiniecei, no kuras ir gaidāms mantojums - neaizmirstules. Jaunlaulātajiem nav pieņemts dāvināt hortenzijas un asteres, sarkanas rozesun neļķes. Un pat ja pats dāvinātājs, tāls no māņticībām un neuzticas seniem likumiem, viņam ir jāatzīst: dāvana nav cīņas metode ar tiem!Pasniedzamās buķetes var būt apaļas vai vienpusīgas. Gan pirmajā, gan otrajā gadījumā vajag prātīgi apvienot ziedu formu ar to krāsu. Buķetē ziediem ir jāizvietojas brīvi, tā, lai to galvas drusciņ nolīktu uz priekšu.