Kā jādāvina ziedus


Mūsu dzīvē neviens svinīgs pasākums nenotiek bez ziediem, tādēļ ir ļoti svarīgi ievērot ziedu dāvināšanas etiķeti. Ziedus dāvanai jāizvēlas ļoti rūpīgi, jāņem vērā, kam un ar kādu nolūku jūs tos dāvinat. Tas kas iepatiksies vienam, citam var nepatikt. Pirmais, kas ir jāatceras, ziedus jāpasniedz grieztus. Ziedus podiņos var dāvināt tikai pašiem tuvākajiem radiem vai cienījama vecuma cilvēkiem, kuri rūpēsies un kops istabas augus. Iespējams dāvināt vienkāršus pļavas ziedus, bet tikai ikdienā, jo tie nederēs jubileju vai svētku svinīgu pasākumu dienās.

Maigi, miniatūri vijolīšu, maijpuķīšu vai sniegpulkstenīšu pušķīši piestāv sievietēm; Rozā un gaišzilus ziedus pasniedz jaunām sievietēm un meitenēm, bet spilgti sarkanus, dzeltenus vai zilus ziedus - cienījama vecuma cilvēkiem.

Vīriešiem  ieteicams dāvināt gladiolas, hrizantēmas vai antūrijas.

Piemēram, etiķete neļauj nosūtīt jaunai sievietei vai precētai sievietei sarkanas rozes - kaisles simbols, bet cienījama vecuma radiniecei, no kuras ir gaidāms mantojums - neaizmirstules. Jaunlaulātajiem nav pieņemts dāvināt hortenzijas un asteres, sarkanas rozes un neļķes. Dāvināmie ziedu pušķi var būt apaļi vai vienpusēji. Lai pušķis izskatītos vienots un skaists, jāievēro ziedu krāsu saderību, formu un vienotību.